Bude se vám doma lépe dýchat

Pokud nechcete léto trávit v takové výhni jako v minulých letech, měli byste přemýšlet o tom, jak se tentokrát náporu horkého vzduchu ubránit alespoň doma.

Bude se vám doma lépe dýchat

Každým rokem přichází od června do konce srpna do českých zemí vlna veder, která zde jsou po celou dobu prázdnin. Zatímco poprvé to bylo něco nového a hodně lidí si to užívalo, dnes už na tropické teploty není moc lidí zvědavých. Není se ani čemu divit. Hůř se dýchá, hůř se spí a také se člověk neustále potí. V takových dnech by bylo nejlepší zavřít se do ledničky a vůbec nevycházet. To samozřejmě ale nejde, jelikož musíme normálně fungovat, a to i u sebe doma. Ochladit se můžete tak akorát ledovou vodou nebo pivem. Ovšem ani to příliš nepomáhá.

Klimatizace na domě

Řešením může být klimatizace praha https://elmontech.cz/klimatizace/, která dokáže vytvořit v interiéru příjemnou tepelnou pohodu. Stačí jen zavřít okna a pustit ji na plné pecky. Dokáže ochladit jak v parných dnech, tak i během horkých nocí. Rozhodně se jedná o velice dobře investované peníze.

Je všeobecně známo, že s dobrou klimatizací se dá vytvořit v interiéru příjemné prostředí, ale také je známo, že se nejedná o vůbec levnou záležitost. Tohle je sice pravda, ale pouze z části. Klidně si můžete pořídit model, který sice nenabízí takové možnosti jako dražší typy, ale na druhou stranu se dá pořídit za doslova pár tisícovek, což nejsou dnes již žádné velké peníze. Hlavními rozdíly mezi levným a drahým typem spočívají v možnostech. Zatímco levnější modely pouze chladí, ty dražší jsou schopny i vytvářet teplo, což se hodí samozřejmě hlavně v zimě.

Klimatizační ventilátor

Lepší než větrák

Pořád se zde ale nabízí otázka, proč si pořizovat jakoukoliv klimatizaci, když můžete mít klidně i obyčejný větrák, který stojí daleko méně? Na to je jednoduché odpověď. Jednak větrák není tak efektivní, zvláště pak ve větších místnostech, jednak víří prach a další případné alergeny, což není efekt, kterého byste chtěli doma dosáhnout. Klimatizace samozřejmě vzduch víří rovněž, ale na rozdíl od větráků mají filtr, který zachytává obdobné částice.