Děti

Správný vývoj dítěte

 Pro správný vývoj našich dětí je třeba dodržovat řadu důležitých bodů. Musíme dítě zdravě stravovat, dopřát mu dostatek pohybu a spánku, rozvíjet jeho intelekt a talent a dopřát mu klidný domov.

books-g40bbfbbeb_640

 Zdraví dítěte je na prvním místě. Je tedy třeba naučit ho správnému stravování. Podstatné je, aby jedlo pravidelně a zdravě. Jídlo by mělo být vyvážené, snadno stravitelné a lehké. Pití by se mělo dětem podávat neslazené.

 Abychom u dítěte předešli řadě onemocnění, například bolestem zad a hlavy, je třeba vést ho k pohybu a sportu již od raného dětství. Každodenní procházky, běhání a plavání jsou pro rozvoj dítěte důležité. Alespoň jednou týdně by mělo navštěvovat jakýkoliv sportovní kroužek. Po dlouhém sezení ve škole a nošením těžké tašky na zádech. bude vaše dítě za sport vděčné.

 Aby bylo dítě odpočaté a mělo dostatek energie, potřebuje kvalitní spánek. Důležité je, aby chodilo pravidelně a brzy spát. Pro dobrý spánek je třeba kvalitní matrace, ticho a klid. Velmi důležitý je spánek před půlnocí. Ten je, podle odborníků, nejkvalitnější.

 

 Každodenní čtení knih nebo vyprávění pohádek, pomáhá dítěti s rozvojem jeho inteligence. Čtením knih se lépe rozvíjí jeho slovní zásoba a schopnost komunikovat s okolím. Každé dítě by mělo mít blok a pastelky, aby mohlo kreslit a malovat. Omalovánky a vystřihovánky pomáhají s rozvojem motoriky, stejně jako hračky v podobě kostek či stavebnic. Při skládání si dítě rozvíjí fantazii. Mělo by mít dostatek volného času pro sebe, aby se naučilo samo si vymýšlet zábavu. 

 I poslech hudby je pro rozvoj důležitý, pomáhá ke zlepšení nálady.

 Pokud je to možné, měli bychom svému dítěti pořídit zvířecího kamaráda. Naučí se tak lépe pečovat o druhé a se zvířátkem bude šťastnější.

girl-ga4fccaf26_640

 Klidný domov by mělo mít každé dítě. Mělo by mít svůj pokoj, nebo alespoň koutek se svými věcmi, kam se může uchýlit. V neposlední řadě by mělo mít každé dítě okolo sebe milující lidi a vstřícnou náruč, kdykoliv bude potřebovat.

5/5 - (1 vote)