Když si děti najdou kamarády…

Jsou děti, které mohou mít problém najít si nějakého kamaráda. Pokud se danému dítěti něco takového konečně podaří, rozhodně byste mu neměli zakazovat, aby s daným dítětem chodil ven nebo na nějaké akce, protože pro vaše dítě určitě hodně znamená to, že má nějakého kamaráda, kterému může věřit a se kterým si rozumí.

dvě dívky

Jsou lidé, kteří nikdy neměli velkou spoustu kamarádů a i když je něco takového mohlo mrzet, bohužel se jim nedařilo udělat nic proto, aby měli kamarádů více. Pokud se tedy vašemu dítěti poštěstí si najít nejen jednoho kamaráda, ale i mnohem více, měli byste to vašemu dítěti přát, protože se klidně může stát to, že dané přátelství bude velmi dlouho trvat a každý z nás potřebuje někoho, komu se může svěřit v případě, že se necítíme zrovna nejlépe nebo nám leze na nervy náš partner. Jsou věci, které se mezi partnery neříkají, ale mezi kamarády ano. Někomu to nemusí přijít férové, ale v dnešní době to skutečně takto chodí.

Jestliže si vaše dítě tedy najde kamarády a budete vědět, že se nejedná o žádné rošťáky, rozhodně byste měli vašemu dítěti dovolit, aby s danými lidmi trávilo čas, protože je možné, že to je přesně to, co vaše dítě potřebuje.

dívka a kluk

Je jasné, že nikdo z nás nezabrání tomu, že naše dítě jednou vyzkouší i věci, které jsou zakázané, ale s tím nikdo z nás nic neudělá a to ať už se dané dítě baví s hodnými lidmi nebo naopak s těmi zlými. Zejména děti láká vyzkoušet věci, které jsou jim zakázané, ale možná také díky tomu si udělají obrázek o tom, jestli by něco takového chtěli konzumovat, až budou moct, nebo naopak nechtěli, protože jim to z nějakého důvodu nevyhovovalo.

Někdy je potřeba věci brát tak jak jsou a smířit se s tím, že ať se snažíme sebevíc, najde se někdo, díky komu naše dítě vyzkouší i to, co bychom byli neradi, kdyby vyzkoušelo. Právě kamarádi mají na dítě největší vliv, ale zakazovat dítěti, aby se bavilo se svými kamarády nebo vaše dítě nepouštět ven, rozhodně není vhodným řešením.