Budějovický Budvar musí investovat. Nestíhá vařit pivo

„Nyní nejsme schopni uspokojovat poptávku po našem pivu,“ sdělil médiím mluvčí národního podniku Budějovický Budvar, Petr Samec. To je asi nejkrásnější věta, kterou chce vyslovit každý podnikatel a jeho zaměstnanci. Nutnost investice z důvodu vysoké poptávky je zajisté snem každého pivovaru a podnikatele obecně. Je tedy vidět, že obliba Budvaru je rok od roku vyšší a vyšší. Budějovický Budvar z tohoto důvodu zahájí výstavbu dvou budov a investici, která dosáhne na zhruba 600 milionů korun.
 vaření piva.jpg

Velké stavby, vysoká produkce

Budvar si na letošní rok naplánoval výstavbu dvou budov. V první řadě se jedná o budovu cylindrokónických tanků, ve kterých probíhá kvašení piva. Druhý objekt je určen pro nové linky na plnění lahví. V následujících letech potom firma plánuje další rozšíření, které zakončí výstavbou nové varny piva.
 
Investování do zvyšování produkce probíhá již od roku 2016. V letošním roce to kromě výše zmíněného budou také investice do plně automatizovaného logistického centra, ležáckých sklepů a zároveň také zvýší kapacitu stáčírny plechovek, přičemž jako první přijde na řadu právě stáčírna plechovek. Proč? Zejména proto, že chce Budvar zvýšit produkci plechovek o 40 procent.
nalévání piva.jpg 

Jaké byli a budou výše investic?

Pojďme se jen v krátkosti podívat na přehled veškerých investic.
 
Rok 2016
·         V roce 2016 prodal Budvar celkově 1,61 milionů hektolitrů piva.
·         Jeho tržby ten rok činily neuvěřitelných 2,54 miliardy korun.
·         Během roku 2016 se prodej piva v plechovkách dostal na 300 000 hektolitrů piva. Největší podíl na tom měl světlý ležák.
·         Pivo vyvezl do 77 zemí, a to objem 975 000 hektolitrů.
 
Rok 2017
·         V roce 2017 Budějovický Budvar investovat celkově 700 milionů korun.
 
Rok 2018
·         V letošním roce se plánují investice až ve výši 600 milionů korun, tedy o 100 milionů méně.
·         Jen do stáčírny plechovek letos investují více jak 40 milionů korun.