Instagram slaví narozeniny

Jakmile se devátého října spustil Instagram pro iOS, stal se skoro nejpopulárnější na celém světě.
Autorům služby šlo především o to, aby lidé sdíleli své každodenní radosti i starosti. Takže ještě před oficiálním spuštěním nahráli do základu několik fotografií, aby uživateli napověděly, kam bude celá platforma směrována. Snad to ani nebylo potřeba. Lidé se „chytli“ i bez toho a už to jelo napříč celou zeměkoulí.
Instagram v mobilu
Kdo dnes nemá svůj účet, nebo chcete-li profil na tomto webu, ten jako by snad ani neexistoval. Takže každý, kdo chce být viděn tam dává své fotky a okouzluje jimi své blízké, známé, ale i širokou veřejnost.
Příznivci fotek a nepříliš dlouhého psaní se na Instagram vrhají jako diví. Využívají jeho služeb, automatických operací a všeho jiného. Výsledek pak zveřejní a těší se, kolik bude mít sledovanosti.
Dalším v pořadí může být i osvěta, kterou lze na Instagramu využít. Využívají to firmy k propagaci svých výrobků, nebo jednotlivci k přiblížení a představě o nějakém problému. Nejslavnější případ bude asi deník dívky z koncentračního tábora, který má oslovit mladé lidi informovaností o holokaustu.
K narozeninám se kupodivu tvůrci nijak nechystají, a tak musíte jinde dohledat vůbec první fotku, která sem byla umístěna oběma autory. Mimochodem to byli Kevin Systrom a Mike Krieger. První vložená fotka byl psík prvního jmenovaného.
Logo Instagramu
A ještě jednou mimochodem, slavný Mark Zuckerberg přišel s plánem na akvizici až v roce dva tisíce dvanáct.
Někteří lidé Instagram neuznávají a jsou „věrni“ Facebooku. Je přehlednější a dozvíte se tam skoro vše. Instagram je jen obrovská fotokniha, nebo úložiště fotografií a videí.
Přesto všechno popřejme tomuto fenoménu dlouhý další „život“ mezi lidmi, kteří si jej oblíbili. Bez tohoto webu by internetem asi nebyl internetem a svět světem. Skalní fanoušci mi toto rčení jistě potvrdí.