Jak na mp4

Jistěže všichni znají pouze mp3, tedy formát, do kterého se vkládá velká většina hudebních souborů. Oblíbený je pro obrovskou úsporu místa. Ovšem pokud se domníváte, že mp4 je jen lepší formát pro hudbu, tak jste úplně vedle. Ne, že by v tom hudba nemoha být. Je a hodně často.

Za prvé výše popsaná věc není formát, ale kontejner, stejně jako AVI. To je kontejner, kam se ukládá video. Se zvukem, pochopitelně. Jenže AVI již pomalu končí svou velkou slávu a nový kontejner se jeví o hodně lepší. Totiž proč?

hudba

První velká výhoda je opět místo, i když ne tak citelné, je to jen pár mega. Druhá výhoda je kvalita obrazu, která je rovná DVD. Třetí nejvýznamnější je, že se kamarádí se streamováním videa. Proto se používá na webech. A ta poslední je v tom, že lze tento kontejner přehrát na velké většině přístrojů.

Další výhody už zde jmenovat netřeba, bylo by to celé moc zdlouhavé. Snad ještě pro zajímavost můžeme sdělit, že zkratka je skutečně zkratkou z MPEG-4 Part 14 a MPEG-4 AVC (Advanced Video Coding). Což povoluje kombinovat digitální zvuk s formáty MPEG. A samozřejmě další věci jako titulky, obrázky a tak podobně.

pro poslech hudby

Když se s tímto videem setkáte, nijak nepoznáte, v jakém je kontejneru, ale pokud bude na webu, ve velké většině případů je to vždy mp4. Ocitá se již na všech webech a pokud si chcete stáhnout video v tomto formátu, není to nic těžkého. Pravděpodobně se bude jednat o hudební videoklip.

Nevím, zda existuje nějaký přímý youtube downloader mp4 jako samostatný soft. Nepátral jsem, protože existuje mnohem jednodušší věcička, která umí stáhnout uvedený kontejner bez nutnosti instalace nějakého podivného softwaru do vašeho počítače. Je to stahování přímo přes internet, tedy online, a je to možné právě přes odkaz, který máte uveden výše. Vyzkoušejte to a uvidíte, že je to skutečně náramně jednoduché.