Jak si udržet silnou ženu

Výběr správného partnera pro život je jedna z nejvíce ceněných dovedností mezi oběma pohlavími.

Svoboda, demokracie, touha po pocitu naplnění i různá feministická hnutí pomohla ženám vymanit se z různých forem škatulek. Za poslední desítky let vzniká fenomén skutečně silných a kreativních žen, které dovedou dovést firmy, rodiny nebo nejrůznější školy a oddíly k lepším zítřkům. Jak se s tím vyrovnat, když jste muž? A jak si takovou ženu udržet, když už ji jednou máte vedle sebe?

odpočinek na zemi

Umět převzít opratě

Pokud se nechcete svou silnou ženou nechat táhnout jako vagón za lokomotivou, je třeba se chopit aspoň občas otěží a převzít velení nad koňským spřežením, ženoucím se divokou rychlostí vpřed. Taková silná žena se často rozjede neznámou krajinou. Na mužských bedrech leží úkol nenechat si sebrat opratě nastálo. Žena ocení, když dostane prostor pro sebevyjádření, pro rozběhnutí vlastních projektů a rozvinutí svých vášní. Ano, ale ještě víc jí imponuje, když umí její protějšek rozjet vůz i bez ní. Když se neztratí ve společnosti. Když dovede říci klidné „ne“ na jeden z jejích dalších nápadů. Když dovede nejen říci „ano“ na její návrhy, ale sám hlavně přichází s impulzy na společné akce. Tyto podněty pak silná žena ráda rozvine a použije na jejich provedení sílu svých mozkových závitů. A najednou je ze silné kreativní ženy spokojená bytost, která září nadšením a ráda se stane klenotem po mužově pravici.

Mít rád svou práci nestačí

Pro udržení takovéto ženy bohužel nestačí mít rád svou práci a dělat ji dobře. Největším strašákem je pro ně totiž nuda. Některé sice volí bezpečný přístav ve formě introvertně laděných mužských protějšků, ale takováto soužití postrádají šťávu. Žena v takovémto partnerství vyhledává pořád další a další vzrušení jinde. Stává se z ní workoholička, tráví večery raději s přáteli nebo v práci než s partnerem u domácího krbu.

párek černochů

Cykličnost

Přestože se někdy zdá ženský svět komplikovaný a neuchopitelný, díky měsíčním cyklům se v něm dá docela slušně vyznat. Pokud vedle sebe chcete mít spokojenou silnou ženu, doporučuji se v tom jejím trochu zorientovat. Hormonální nastavení, které se v průběhu měsíce pravidelně mění, vám umožní vidět v jejím životě příležitosti, kdy je vhodné převzít velení a nechat svou ženu pořádně si odpočinout.