Kde půjčí soukromníkovi?

Neznalý člověk by si mohl říci, že na takové půjčce nic složitého není. Prostě se stačí obrátit na některého z poskytovatelů, jichž známe z reklam celou řadu, říci si, kolik má dotyčný vysázet na dřevo, a jít si s kapsami plnými bankovek po svých.
Ovšem jak každý zkušenější jedinec ví, tak tomu rozhodně není. Takový žadatel sice může jít leckam, ovšem požádá-li si o půjčku u některého nevhodného poskytovatele, bude muset jít jinam. Do háje. Nebo do ještě nelichotivějších míst.
V reklamách toho totiž třeba banky naslibují spoustu. Jenže když tam člověk zavítá, co je zajímá dejme tomu v případě soukromých podnikatelů jako první? Daňové přiznání a registry dlužníků. A pokud se jeví být movitost žadatele nedostatečná nebo se něco objeví ve zmíněném registru, je zle. I kdyby šlo jenom o zanedbatelný prohřešek či nedostatek, je v tu chvíli jakákoliv debata u konce. Dále smlouvat netřeba, protože banky mají svá jasná pravidla, a i kdyby snad některý úředník povolit chtěl, vyhovět nemůže.

české koruny

A tak můžeme být rádi, že existují i nebankovní poskytovatelé půjček. Protože třeba jejich nebankovní americká hypotékaje řešením právě pro ty, kdo nemají nadějné vyhlídky jinde. I když se tu pochopitelně nebrání ani klientům, kteří jsou bez poskvrnky, po kterých by rádi skočili i jinde.
U tohoto typu půjčky totiž ani skoupé daňové přiznání, ani nějaký ten zanedbatelný záznam v registru dlužníků rozhodující roli nehrají. Tady jde v první řadě o to, je-li dotyčný žadatel – v případě, že mu bude vyhověno – schopen splácet. A díky flexibilitě nabídky a možnosti prodloužit dobu splácení klidně i na třicet let jsou splátky únosné prakticky pro každého.

podpis smlouvy

Což je navíc ještě zajištěno tím, že tu každý žadatel musí dát za půjčené peníze do zástavy svoji nemovitost. Takže se nikdo nemusí obávat, že by dlužník svévolně nesplácel, a lze půjčit mnohým. Vcelku výhodně a zároveň i hodně rychle, bez zbytečné byrokracie a poplatků předem nebo nějakých skrytých záludností.
Takže minimálně zde soukromník pomoc nalezne. Aniž by se – dost možná marně – musel před někým plazit po kolenou a škemrat.