Nábytek z masivu je volba na celý život

Rozhodujete se pro koupi postele a nevíte, jaký zvolit materiál? V dnešní době si již můžete vybírat, můžete vsadit na tolik moderní kov, na nejlevnější dřevotřísku nebo na nejkvalitnější dřevo. Jestliže chcete investovat do lůžka, které vám vydrží desítky let, tak je poslední zmíněné tou nejlepší volbou. Dřevěné postele neboli rámy z masivu jsou vysoce kvalitní díky svému prvotřídnímu zpracování.

masivní postel

Tento materiál je pevný, robustní, odolný a paradoxně velmi snadný na údržbu. Vaše ložnice bude díky tomu provoněná a vy si budete užívat svůj spánek ještě více. Investujte do kvalitního spánku, odolný rám z masivu, pohodlná matrace a pevný rošt je základ, bez kterého vaše noci nebudou nikdy plnohodnotné.

Jak vybrat správnou velikost?

Možná si už nějakou dobu lámete hlavu nad velikostí postele. Jaké rozměry byste měli zvolit, abyste měli dostatek místa na spánek, avšak neokradli zbytečně svou ložnici nebo pokoj vašich dětí o cenné místo? Odpověď je jednoduchá. Pokud chcete klasické jednolůžko, tak, jak si jej představujete a jak se s ním setkáváte nejčastěji, volte postel dřevěnou 90×200 centimetrů. Tento rozměr je zcela ideální, pokud na lůžku spí jeden člověk. Je to tedy velikost ideální například do dětských pokojíčků nebo pro všechny nezadané dospělé lidi, kteří si chtějí vychutnat prostor sami pro sebe.

moderní postel

Jestliže vám devadesát centimetrů na šířku pro pohodlný spánek nestačí a chtěli byste něco o trošku větší, můžete se rozhodnout pro sto deset nebo sto dvacet centimetrů. Takový rozměr je o něco větší, avšak stále tolerantní k omezenému prostoru ve vaší místnosti.

Pokud však hledáte manželské lůžko, určitě bude dobré sáhnout po dvojnásobku, tedy po variantě 180×200. Jedná se o klasickou manželskou postel, která vám dá hromadu prostoru potřebného pro pohodlný a komfortní spánek.