Není maska jako maska

Pleťovou masku si můžete zakoupit v obchodě nebo vyrobit doma. Pokud zvolíte druhou možnost, čekají Vás jen samá pozitiva. Ušetříte! Máte jistotu, že výsledný produkt neobsahuje žádnou chemii! Můžete si vyrobit masku na míru respektující typ Vaší pleti!
přírodní čištění pleti

K čemu masky slouží?

Masky mají široké spektrum využití od vyživení, čištění, zvláčnění, hydratování, zklidnění, až po vyhlazení.

Jak postupovat?

Nejprve pleť důkladně vyčistěte. Nejlepší je použít peeling, který pleť vyčistí do hloubky. Pokud se Vám zdá obličej stále málo prokrvený, promasírujte ho. Aby maska lépe působila, je důležité pokožku prohřát. Nyní masku v silnější vrstvě naneste na obličej a krk. Vyvarujte se vmasírování do ztracena. Dávejte si pozor na oblast kolem očí. Nenechávejte masku působit déle než půl hodiny. V případě, že by se objevily neobvyklé projevy jako pálení, svědění nebo otok, okamžitě ji smyjte. Masku spotřebujte celou nebo zbytek vyhoďte. Při pozdějším použití by mohla Vaší pleti spíš uškodit.

maska na čištění pórů

Akné, černé tečky, rozšířené póry

V boji proti nedokonalostem, jako jsou akné, černé tečky a rozšířené póry, pomáhají ovesné vločky, kvasnice, heřmánek, jablečný ocet, zelený čaj, okurka, česnek, citrónová šťáva, aloe vera nebo tea tree. V žádném případě nevolte oleje, tuky a suroviny s velkým obsahem cukru.

Šupinky, praskliny, začervenání

Objeví-li se na Vaší pleti odlupující se šupinky, praskliny nebo začervenání, trpíte suchou pletí. V takovém případě se svěřte do rukou tvarohu, jogurtu, kokosového tuku, olivového oleje, podmáslí, mléka, žloutků, medu nebo mandlového oleje. Vyhněte se obloukem heřmánku a dubové kůře.

ošklivost pro krásu

Mastnota, lesk, zvýšená tvorba mazu

Na lesklou pleť je potřeba použít suroviny, které stáhnou póry a zamezí nadměrné tvorbě mazu. Patří mezi ně jedlá soda, brambory, bílky, rajčata, skořice, brusinky, hřebíček, růže, ovesná mouka a lněná semínka. Jednoznačně se vyhýbejte olejům a tukům.

Velké množství receptů obsahuje jako ingredienci ovoce. S tím však pozor, jelikož svými kyselinami může pleť dráždit.

Není maska jako maska