Open office

Pracujete v open office a vadí vám klid a ticho? V otevřeném prostoru, kde sedí deset i více lidí se nedá poslouchat rádio. Každý by poslouchal jinou stanici a vznikl by neskutečný hluk a chaos. Běžným problémem větších kanceláří, kde se v jedné, sice velké, ale jen přepážkami oddělené, místnosti setkává více pracovních pozic, je hluk.

Představte si velkou místnost, kde sedí dohromady pracovníci obchodního oddělení, kteří mají z titulu své funkce na uchu stále přilepené sluchátko a celou pracovní dobu telefonují. Kousek od nich sedí konstruktéři, kteří pracují na vývoji nového výrobku a potřebují se soustředit, potřebují klid. A třetími v kanceláři je technologové, kteří se také pochopitelně potřebují soustředit, protože počítají časy na obrábění, zavádí do firemního systému pracovní postupy a na správnosti jejich výpočtů časů závisí výrobní termíny. Často ale vstávají a chodí na dílnu kontrolovat výrobu, nesedí celou dobu na své židli.

kancelář

Shrnuto, tři skupiny lidí, kteří mají jinou pracovní náplň, jiné potřeby na soustředění se, ale všichni mají velkou zodpovědnost.

Konstruktér, který sedí celou pracovní dobu na svém místě bude mít pravděpodobně na uších sluchátka, je to totiž způsob, jak se odříznout do okolního světa a soustředit se na práci. Hudba je jen kulisa, nesmí rušit. Je to něco, jako když si špičkový chirurg na sále pouští hudbu.

Pracovat v oper office není úplně příjemné, ale zaměstnavatelé jej rádi zřizují. Mají lepší přehled o svých zaměstnancích, kteří jsou tak nějak všichni na svém místě, ale někdy si neuvědomují, že některé pracovní pozice se navzájem ruší a open office je tak kontraproduktivní.

kancelář

Máte-li ale chápavého zaměstnavatele, nechá vás poslouchat hudbu ve sluchátkách třeba přes internetové rádio a pokud jste rozumní vy, tak určitě nebude místo práce zkoušet, jestli lze si stáhnout video. I pracovní vztah je založený na vzájemné důvěře.