Plováků do bazénu existuje bezpočet typů

Když se děti posadí do vany napuštěné vodou, mohou tu mít své oblíbené hračky, např. kyblíčky a mističky, ale také předměty, které plavou na hladině, např. loďky nebo kachničky. Plavající předměty na hladině uklidňují mysl a děti je intuitivně vnímají jako něco velmi příjemného a pozitivního. To samé se odehrává ve chvíli, kdy dětem umožníte koupání v bazénu, a dáte jim možnost mít tu svůj plovák do bazénu v podobě plastikové hračky.

kachnička na hladině bazénu

Vlastností plováků, které neklesnou ke dnu ani tehdy, kdy je převrátíte, využívá i technika, která zajišťuje zahradní bazén v chodu. Těch typů plováků je celá řada a my si teď některé z nich připomeneme:

Bazénový teploměr – teploměry do bazénu se vyrábí s lihovou náplní, nemusíte mít tedy obavy, že byste koupili rtuťový teploměr, a v případě jeho rozbití by byla voda nebezpečně kontaminovaná. Mívají podobu plováků a zhotovují se z plastické hmoty ABS, která je velmi pevná a odolná. Bazénové plovákové teploměry jsou opravdu bezpečné.

plovák na hladině v bazénu

Dávkovač bazénové chemie – desinfekční chemii nemůžete do bazénu nalévat přímo z kanystru, anebo do něj házet tablety, jak vás napadne, mohli byste tím, zejména u chlorových tablet chlornanu sodného, poškodit samotnou nádrž. Proto se bazénová chemie dávkuje pozvolna prostřednictvím plováků, které se volně pohybují na hladině, a odtud se postupně účinná látka rozpouští.

Zazimovací plovák – velmi častým typem plováků do bazénu je zazimovací plovák, který má plochý, http://www.wikiskripta.eu/index.php/Jednovrstevn%25C3%25BD_ploch%25C3%25BD_epitel_(obr%25C3%25A1zek) deskovitý tvar, a je částečně ponořen pod hladinu vlivem zátěže v jeho spodní části. Zazimovací plováky se spojují do sebe, aby vytvořily souvislou řadu, která brání rozpínání vznikajícího ledu. Duté tělo plováků se rozpínáním ledu zmáčkne a tím chrání skelet bazénu před poškozením. Zazimovací plováky se využívají u všech bazénů, kde přes zimu zůstává alespoň část vody v nádrži.