Spoření aneb Investice do budoucnosti

Můžeme zvolit klasický způsob a to je ukládání peněz do pokladničky nebo nechávání nějaké částky na účtu, je to nejjednodušší řešení ovšem není to nejvýhodnější. Peníze při tomto způsobu spoření máme kdykoli po ruce což někoho může svádět utratit je. Oproti tomu skvělé je uzavřít si stavební spoření. Nevýhodou je že na peníze nemůžeme po dobu šesti let sáhnout ovšem má to mnoho výhod.
hotovost na stromě
Výhody stavebního spoření je:
·         Peníze se nám zhodnocují a každý rok se nám k nim připíše i státní podpora.
·         K našim penězům přibyde i úrok což příjemný bonus navíc.
·         Peníze jsou v bezpečí a nehrozí že o ně přijdeme nebo že je utratíme.
·         Za šest let tímto způsobem můžeme naspořit zajímavou částku.
Výhodou stavebního spoření ač název mluví jinak je fakt že je nemusíme investovat do bydlení ale podle svého uvážení, na druhou stranu pokud budeme spořit tímto způsobem můžete časem pokud to bytová situace bude vyžadovat požádat o úvěr ze stavebního spoření.
V období Vánoc ale i během roku se instituce o zákazníky předhání. Když se vám dobře povede leckde nebudete za uzavření smlouvy o stavebním spoření platit. Je to jako se vším nejprve se dobře porozhlédněte co kde jaká instituce nabízí a pak se rozhodněte. Stavební spoření můžete zřídit třeba i svých dětem a položit jim tak dobrý základ do dospělosti až se budou chtít postavit na vlastní nohy.
plechová pokladna na zámek
Spořit tímto způsobem je velice výhodné, o svých penězích máte přehled a ještě něco vyděláte, než kdybyste peníze nechaly jen tak ležet na účtu ladem. Spoření je výhodnější než různé spořící účty které nenabízí takové výhody jako je právě stavební spoření. Nebojte se obrátit na finančního poradce a promluvte si s ním o své představě, rád vám poradí a nabídne tu nejlepší možnost která vám bude vyhovovat. Spořit můžete i pár stokorun ale i několik tisíc měsíčně je to jen na vás jak se rozhodnete.