Více světla, více štěstí

Jak pustit do svých domovů více světla? Především tím že si pořídíme záclony, které více světla propustí. Jsou to ty bílé barvy, bez hustých vzorů. Zapomeňte tedy na žluté nebo červené záclony ale sáhněte při výběru po bílé klasice. Ačkoli jsou žaluzie velice praktické, mnoho lidí je využívá i když nemusí, a během dne fungují právě jako záclony.
natřené okenice
Žaluzie bychom přes den však měli vytáhnout, netvořit si zbytečný stín v domácnosti. Jsou věci, které neovlivníme, když žijeme v paneláku, ale pokud bydlíme v domečku a před okny nám roste hustý strom, lze ořezat větve abychom stín omezili. I pravidelným mytím oken uděláme dobrou službu, protože nečistoty nebudou bránit přístupu světla.
natřené okenice

Výmalba je základ

Světlé bílé zdi udělají více světla v místnosti než ty tmavé. Bíle vymalovaný byt by měl být samozřejmostí v prostoru kde máme problémy s nedostatkem světla. To se týká samozřejmě také nábytku, zejména pokud máme problémy s tím, že máme místnost umístěnou na západní stranu, budeme rádi za vše, co nám místnost rozsvětlí. Nehodí se také blízko okna umísťovat skříně nebo květiny, zejména chceme-li v domácnosti více světla. Obrazy na zdi, poličky plakáty i ty místnost ztmaví. Zdá se to jako drobné detaily ale i ty udělají velký výsledek.
protažení u okna
Kam nemůže slunce musí lampa. Takto zjednodušeně by se dalo říct co s tím, když máme tmavou místnost. Každý tmavý kout se nebojme rozzářit světlem z lampy a nespoléhat jen na centrální světlo. Ovšem v tomto případě je nutné hledět především na úspornost osvětlení i když u něj jsou počáteční náklady o mnoho vyšší, ale po čase se nám investice vrátí. Někdy stačí drobné změny, které přinesou úžasný a velký výsledek. Nedostatek světla v domech a bytech je jednou z příčin špatné nálady a celkového špatného rozpoložení. Vždycky jde udělat nějakou změnu a věříme že vám v tom následující článek pomohl udělat si jasno.