Zloději aut

Přestože se lumpům snažíme jejich pozici ztížit, oni zase vymýšlejí nové a nové triky. O několika z nich se dočtete níže, a nakonec najdete i pár rad, jak snížit riziko.
Nejčastěji se tyto finty používají u bankomatů, kde se kolem potuluje jeden z party a sleduje dění. Pokud vás uvidí vybrat větší obnos, stáváte se potencionální obětí. Stačí, když pak dáte peněženku do auta a jdete si cokoli vyřídit. Lumpové to vidí a peníze vám ukradnou. Jak? Už si nepořizují elektronický hackerský klíč k vašemu vozu. Mají náčiní, kterým prostě auto otevřou a peníze jsou fuč. Pokud tedy neodjedou rovnou s celým autem, nač troškařit, že jo.
Interiér vozu
Další trik je odvedení pozornosti. Dělají to tak, že k pneumatice a blatníku vašeho vozu umístí PET lahev. Vy se rozjedete a uslyšíte podivný zvuk, takže se automaticky jdete podívat. Tím přicházíte o vše, co máte na sedadle. Nebo o vše, co je v autě volně položeno. Než stihnete zareagovat, lupič již prchá a vy jej už nedoženete. Pokud se za zlodějem vydáte, většinou auto nezavřete a nezamknete. Tím opět jako v prvním případě odjíždí vaším autem někdo zcela jiný.
Stejný kousek, jen agresivnější se nyní hodně rozmohl. Místo PET lahve se pod kolo auta umístí ostrý hrot. Výsledek je stejný. Když kolo měníte, zloděj si může dělat co chce.
Auto, adept na krádež
Některé potvory zase umístí něco za stěrač vašeho vozu na parkovištích u marketů. Zde následují dvě varianty, ale každá má stejný konec. Buďto řidič bude odstraňovat předmět, který je přilepený, ihned a tím pádem přijde jen o nákup, nebo jej bude odstraňovat až poté, co usedne do vozu. Záleží kdy si věci všimne. Nyní vystoupí a nechává věci na sedadle. Zloději jsou rychlí, zkušení a většinou pracují ve skupinách. Takže další je poblíž, kdybyste se za ním rozběhl a byl hodně rychlý, zasáhne.
A rada nakonec? Vždy auto zamykejte. I když jdete jen na pár sekund pryč. A nenechávejte nic na sedadlech