Domácí nebo profesionální barvení?

Změna je život. Toto sousloví platí také ve spojení se změnou barvy vlasů, která je pro někoho možným vysvobozením z chaosu, ve kterém se nachází, pro jiného to může být například tradice, kterou hodlá dodržovat. Ať už je to tak, či tak, jedno je jasné – vždy bychom to měli dělat ze svého vlastního přesvědčení, nikoliv, kvůli někomu jinému.
Jakmile se tedy rozhodneme, že chceme obarvit vlasy, přichází na řadu další podstatná otázka – obarvím se sama nebo potřebuji péči profesionála? Jelikož každé z nás vyhovuje něco jiného, tak je předem jisté, že každá z nabízených variant má své plusy a mínusy, a my se na ně teď společně podíváme.
kadeřnický salón
Nejprve bych ráda nakoukla pod pokličku domácímu barvení. Je samozřejmé, že se jedná o tu dostupnější a levnější variantu, jelikož pokud bydlíte někde ve městě, tak se cena za obarvení vlasů u kadeřníka bude rovnat několika stovkám korun českých. Na druhou stranu však vy samy nemusíte odhadnout ten pravý odstín pro vás, takže se může lehko stát, že vám to prostě nebude slušet. Dále také nebudete hned vědět jak na to, ale to nevadí, jelikož si to časem osvojíte. Však ne nadarmo se říká, že žádný učený z nebe nespadl!
Když však navštívíte kadeřnický salón, dostane se vám péče, kterou vám prostě doma nikdo nedopřeje, pokud tedy zrovna nemáte štěstí na to, že by vám kupříkladu maminka, sestra či snacha s láskou vlasy obarvila. Každopádně každý kadeřník se o vás náležitě postará, a vy tak máte šanci na chvilku opustit ten koloběh všem možných radostí a starostí, a máte tak čas sama na sebe.
červenovláska, brunetka a blondýnka
Já osobně si tedy vlasy barvím sama, přičemž dříve mi je barvila maminka. Dnes jsem však už mimo domov, studuji VŠ, a tak se musím sama o sebe postarat. A jelikož jako student není moc peněz na utrácení, je nutné dovolit si naučit se, že spoustu věcí zvládnu udělat velmi dobře sama.