Žena a mateřská či rodičovská dovolená

Pro každou ženu je narození dítěte ohromnou událostí, která je pro ni přelomová, ať už v dobrém, nebo ve špatném slova smyslu. Pro některé ženy jsou totiž roky strávené péčí o malé dítě spíše noční můrou, než procházkou růžovou zahradou. Co všechno může ženu během tohoto období potkat a jak těžké je vrátit se do práce?
žena s dítětem
Tak především péče o děti není pro každou ženu, jsou ženy, které se na to necítí, nechtějí mít děti a pečovat o ně, a i přes to se jim nějakým způsobem podaří mít dítě. Pro tyto ženy je mnohdy lepší, když si pro dítě zařídí jesle, hlídání, nebo zůstane na rodičovské dovolené tatínek dítěte. Proč? Protože pokud je nervózní žena, je nervózní i dítě a tím se celá situace ještě zhoršuje. Pokud žena nezvládá být s dítětem doma, pak bude lepší, když ona doma nebude. Pokud není možná jiná varianta, je ideální si sehnat aspoň hlídání, které ženě ulehčí její trápení.
Během rodičovské dovolené má žena možnost třeba doplnit si vzdělání, chce to však, aby se zapojila celá rodina a nenechala v tom ženu samotnou a ulehčila jí co nejvíce její touhu po vzdělání. Zdělání během mateřské a rodičovské dovolené totiž může ženě přinést spoustu možností, jak zvýšit svoji kvalifikaci, rozšířit si možnosti zaměstnání po rodičovské dovolené ale také především ideální způsob, jak si zvednout sebevědomí v době, když její pracovní sebevědomí značně kleslo.
zoufalá žena
Po mateřské dovolené se spousta žen potýká s problémem, kdy nemůžou najít práci. Zaměstnavatelé o mámy od malých dětí příliš nestojí, navíc ženy by často potřebovaly i zkrácené úvazky, které zaměstnavatelé často nechtějí poskytovat. Přitom v jiných státech je tento systém naprosto běžný, ženy totiž nemohou hned nastoupit na plný úvazek, právě kvůli péči o dítě, vyzvedávání ze školky, prostě mít děti je velice náročné na čas a zvládnout to s dojížděním do práce na plný úvazek je pro spoustu žen podstatě nemožné.