Jak funguje americká hypotéka a pro koho je vlastně určená?

O amerických nebankovních hypotékách se stále více mluví, mnoho lidí však stále neví, co pod tímto termínem vlastně hledat. Odpovědi na otázky vám zodpovíme.

Jak funguje americká hypotéka a pro koho je vlastně určená?

Získat dnes větší úvěr či hypotéku je pro mnoho lidí zcela nedosažitelný vrchol, na který se snaží vyškrábat mnoho let. Podmínky pro schvalování úvěrů nejsou zrovna nejpřívětivější a pro řadu obyčejných lidí to znamená jediné, žádný úvěr a žádné světlo na konci nekonečného tunelu. Naději přinášejí takzvané americké hypotéky, které jsou hitem poslední doby. Mnoho lidí však stále neví, jak tyto úvěry fungují a pro koho jsou vlastně určené.

general-business-1241245

Je to vážně tak jednoduché?

Nebankovní americká hypotéka přináší řešení pro mnohé z nás. Pokud vám banka odmítne půjčit, je to obvykle velká rána a člověk už se smiřuje s tím nejhorším. Americká hypotéka podá ale pomocnou ruku, díky tomuto typu úvěru si můžete půjčit vysokou částku bez složitého posuzování a procesu schvalování. Připravte se ovšem na to, že podmínkou pro schválení úvěru je ručení nemovitostí. Půjčit si ale pak můžete až do výše sedmdesáti procent hodnoty dané nemovitosti a splátky si můžete rozdělit do horizontu až třiceti let – zde se ale hledí na konkrétní věk žadatele nebo spolužadatele.

Co potřebujete ke schválení?

Důležité je nejen ručení nemovitostí, ale u některých typů těchto úvěrů se hledí také na bankovní registr. Pokud ten nemáte v pořádku, sice nepřijdete zkrátka, ale podmínky se mohou lišit. V tomto případě je ale možné využít spolužadatele, kterým se může stát rodinný příslušník, manžel nebo manželka, přítel, známý ale i kamarád. Jen musíte daného člověka přemluvit, zda do toho s vámi půjde.

business-building-1564029

Americká hypotéka vám ale zaručí to, že peníze získáte téměř ihned, i několik málo hodin či dnů po požádání a i s výhodným a nízkým úrokem, který často v bance nedostanete, ani kdybyste se rozkrájeli. Splácet můžete podle svých aktuálních možností, nevylučuje se ani možnost předčasného splacení úvěru a to bez jakýchkoliv sankcí a postihů. Nad hypotékou tak budete mít stále kontrolu a můžete se jí zbavit dřív, než jste původně plánovali.

Nikde nenajdete lepší podmínky.