Kdy může banka žádost o úvěr zamítnout?

Jak postupovat, když nám banka zamítla žádost o úvěr bez udání důvodu? V případě, kdy peníze potřebujeme okamžitě, nás toto rozhodnutí banky zahání do slepé uličky. Mnohdy pak hledáme řešení v nebankovním sektoru. Nebankovní společnosti se specializují převážně na rychlé půjčky na nenadálé výdaje jejich žadatelů. Ovšem není žádnou novinkou, že v nebankovním sektoru můžeme narazit i na další úvěrové produkty. Jedním z nich je i americká nebankovní hypotéka, která má ovšem daleko benevolentnější podmínky.

rodinné finance

Diskvalifikačním faktorem při schvalování úvěru může být celá řada. Mnohdy stačí opravdu málo, aby se nakonec všechny sny o výhodném úvěru rozplynuly jako pára nad hrncem. Pojďme se společně podívat na nejčastější důvody, které vedou banky k zamítnutí žádosti o úvěrové produkty.

Pracovní smlouva

Věřitelé nepůjčují na dobré slovo, pokud chce žadatel v bance uspět, musí prokázat, že je schopen v pravidelných měsíčních splátkách svůj dluh vůči bance splácet. To mu garantuje pracovní smlouva na dobu neurčitou, která představuje jeden z mnoha dokumentů, které je potřeba doložit. V případě, kdy má žadatel zaměstnání na dobu neurčitou, pak na půjčku stále může dosáhnout za předpokladu, že doba splatnosti nepřesáhne dobu, po kterou je sjednán pracovní poměr. Pokud žadateli hrozí ztráta zaměstnání, je úvěr nemyslitelný.

podpis smlouvy

Záznamy v registrech dlužníků

Platební morálka každého z nás je pravidelně zaznamenávána v nejrůznějších registrech dlužníků, do kterého mají všechny bankovní i nebankovní společnosti přístup. Pokud všechny své závazky splácíte vše, není potřeba se ničeho obávat, ba naopak zbudíte v bance důvěru. V opačném případě je velmi obtížné na jakýkoliv úvěr dosáhnout. V registrech je možné dohledat i neúspěšné pokusy o úvěr, na to pozor! Pokud vás dvě předchozí banky odmítnou, třetí se nezachová jinak.