Když se objeví pupínek…

Stres, vysoké teploty, hormonální výkyvy. Známe to všichni. V té nejméně vhodné chvíli se objeví nezvaný návštěvník na našem obličeji. Pupínek! Existují drobné rady, které pomohou v urychlení jeho léčby. Pokud ale trpíte opravdu problematickou pletí a akné vám přibývá každý den, je nejvhodnější navštívit dermatologa, který vám poradí nejlépe. Ve chvíli, kdy se však na vaší pleti pupínek objeví „sem tam“, můžete vyzkoušet některý z těchto typů!

ženská tvář s akné

Obyčejná zubní pasta. Tu má doba rozhodně každý. Pokud se vám objeví nějaká nezdoba, vyzkoušejte přes noc natřít problematické místo trochou zubní pasty. Pasta místo vysuší a tím pádem i urychlí hojení. Ráno nezapomeňte místo namazat oblíbeným pleťovým krémem, protože kůže může být opravdu sušší.

Podobným způsobem fungují vaječné bílky. Vyšlehejte vaječné bílky a naneste na obličej, nechte zaschnout a poté aplikujte další vrstvu. A pak alespoň ještě jednu. Bílky pleť celkově trochu vysuší. Proto je potřeba po masce opět aplikovat pleťový krém!

Problematická místa můžete taktéž potřít šťávou z citronu. Tato kouzelná kůra může trochu pálit, ale výsledky se rozhodně dostaví. Pleti bude dodán vitamín C a pupínky budou vysušeny.

Med a skořice. To je geniální kombinace. Smíchejte dvě lžíce medu a dvě čajové lžičky mleté skořice. Naneste na obličej a nechte chvíli působit. Poté smyjte vlažnou vodou. Med i skořice mají dezinfekční účinky. Med vaši pleť také vyživí. Při pravidelném používání této doma vyrobené masky bude vaše pleť naprosto dokonalá!
citron, okurka, aloe vera

Nastrouhaná okurka, pár kapek citronu a bílý jogurt. Pokud máte mastnější pleť nebo momentálně výraznější problémy s akné, tato maska vám pomůže. Je z více surovin, ale její výroba je rychlá a výsledky brzy uvidíte.

Nebojte se experimentovat. Spousta přírodních produktů, které najdete doma, má blahodárné účinky a vaše pleť po nich bude zářivá. Velkou výhodou je také to, že ušetříte spoustu peněz.