Malování zdí svépomocí. Jak na to!

Máte doma zašlé barvy na zdi, chcete změnit odstín a nechce se vám platit šílené částky za vymalování pokoje od profesionálních malířů? Zvládnete to sami.
Paleta barev
Budete potřebovat:
1. Malířský váleček
2. Štětec
3. Nádobu na rozmíchání barvy
4. Krycí fólie
5. Malířská pásky
6. Špachtle
7. Tmel na opravu zdí
8. Brusnou houbičku
Po vytipování místnosti je potřeba odstranit veškerý nabídek, aby nám nezavazel při práci.
Jakmile máme vystěhováno, přichází na řadu maskování oken, podlahy, vypínačů a osvětlení. Maskování provede pomocí malířské fólie, nebo starých novin a přilepíte po okraji malířskou páskou, nepoužívejte izolepu, jelikož zanechává zbytky lepidla na materiálech.
Jedná se pravděpodobně o nejnudnější část z celého malování, jelikož po dokončení celé práce se maskování jednoduše strhne. Je však důležité provést ho pořádně, abych si ušetřili čas s úklidem.
Přichází na řadu oprava zdiva, na drobné trhlinky, díry po hmoždinkách se dnes prodávají speciální tmely, které se jen nanesou a pro dokonale rovný povrch po zaschnutí zabrousí. Jak mile máme toto hotové, doporučuje se provést penetrační nátěr a nechat zaschnout 24 hodin.
Poté můžeme přejít k samostatnému malování, nejprve rozmícháme barvu podle pokynů výrobce a válečkem nanášíme ve dvou až třech vrstvách, mezi jednotlivými vrstvy by měl být odstup jeden den. Na váleček netlačíme a snažíme se mít takové množství, aby nám barva z válečku nekapala. Po chvilce práce si osvojíte správný způsob a zjistíte, že nemusíte platiti drahé malíře, když se jedná o jednoduchou a zábavnou činnost. Rohy a těžko dostupná místa natřete štětcem.
Malířské pomůcky
Pokud chcete více barev, nebo jinak barevný strop přechody oddělujte malířskou páskou, je to z hlediska schnutí barvy časově náročnější. Začínejte vždy od shora, případné kapičky jiné barvy vám nezničí nový nátěr.