Mějte domácnost dokonalou

Už dlouhá léta žijete v bytě, ve kterém jste vychovali své děti. Ty se nyní rozprchly do světa, založily své vlastní rodiny. Proto jste se rozhodli pro rekonstrukci bytu. Váš záměr je jasný.

1. Potřebujete obnovit staré za nové.
2. Z dětského pokoje vytvoříte místnost pro návštěvy.
3. Menší stavební úpravy dokážou místnosti zvětšit a vyladit do dokonalosti.

Máte jistě představu dokonalého bydlení, kterého už budete využívat až do konce Vašich dnů. Proto si dejte záležet.

Myslete trochu dopředu, abyste si nevytvořili bydlení, které Vám ve vyšším věku bude spíš na překážku. Už Vám není dvacet! Pohodlná sedací souprava s oblíbeným křeslem ušákem nesmí chybět. Zbytečné překážky, jako jsou vyčnívající rohy nábytku do prostoru, jsou také méně bezpečné. Do chodby určitě patří vestavěné skříně. A v koupelně nezapomeňte na sprchový kout. Vzpomeňte si na své rodiče, kteří tak těžko zdolávali hranu vany.

Ale toto Vy jistě už dávno víte.

Zaměřte se také na detaily, které Vaši domácnost mohou oživit, nebo jí dodat punc elegance. Například elektroinstalační prvky byste neměli podcenit.

Detail je důležitý

Vaše nově zrekonstruované bydlení bude v každém případě funkční a bude také vypadat velmi příjemně. A to už je z toho důvodu, že vše bude nové, čisté. Ale takové obyčejné zásuvky a vypínače mohou Vašemu příbytku dodat mnohem víc, když je zvolíte v jedné ucelené řadě. Od jedné firmy, v jedné barvě, v jednom designovém provedení. A to do každé místnosti jiný design, budete-li to tak chtít.
Nebo si ponecháte elegantní výrobní řadu jednoho designu, který nebude narušovat celkový dojem. To už je, samozřejmě, jen Vaše věc.

Rozhodně při rekonstrukci myslete i na tak drobné, ale potřebné doplňky. Pak si teprve můžete říci, že máte dokonalou domácnost!