Sportem k ideální postavě

Pokud nepatříte mezi malé procento lidí, kteří nemusí pro svoji štíhlou postavu hnout prstem, určitě si najděte vhodnou sportovní aktivitou. Která vám určitě pomůže udržet kila na uzdě. Je jich několik a záleží na každém jedinci, kterou si vybere. Co je nejdůležitější, je pravidelnost a vytrvalost při jejím provádění. Pokud jste se žádnému sportu dosud nevěnovali, je potřeba začít pozvolna. Aby jste tělu spíš neublížili. Obzvláště, pokud nosíte už nějaké kilo navíc. Rychlý začátek je v mnoha případech začátek konce. Protože příště už se k pohybu nedonutíte. Mnozí potvrdí, že dobrou volbou je zařazení rychlé chůze. Během dne se určitě najdou situace, kdy touto aktivitou lze nahradit cestu do práce namísto hromadné dopravy, občas vyrazit na delší procházku svižným krokem a vyběhnout lze i do poschodí namísto použití výtahu. Rychlou chůzi je možné prostřídávat lehkým během, který vaše tělo zvládne. Posléze je možné přidávat jak rychlost, tak dobu běhání. Půlhodina už dokáže nejen podpořit hubnutí, ale i ovlivní oběhový systém a podpořit celkovou kondici.

Rychlou chůzí ke štíhlé postavě

Další sportovní aktivitou, která je při likvidaci přebytečných kilogramů vhodná, je plavání. Které má ještě velmi pozitivní dopad na tělo a to posilování svalů na rukou, nohou, břicha i zad. A přitom nejsou zatíženy ani klouby. Teplejší voda je pro tuto aktivitu vhodnější, protože se v ní lépe hubne. Do blízkého plaveckého bazénu je ideálně docházet alespoň jednou týdně. A plavat minimálně jednu hodinu. Rovněž jízda na kole, která je vhodná i pro lidi s vyšší nadváhou, je doporučována odborníky. 

Plaváním lze zhubnout

Pro začátek je vhodné vyrážet po rovině a s postupem času přidávat nejen čas, ale i terén, ve kterém jsou i určitá převýšení. V zimních měsících je možné tělo trénovat na rotopedu. K těmto základním sportovním aktivitám je vhodné postupně přidávat další. Ať už jízdou na in-linech, tréninku boxu, při kterém se spaluje snad největší kalorií, aerobiku či tanečním pohybem v kurzech zumby. Ve dvojici je optimálním sportem badminton a tenis. Kolektivní pak všechny míčové sporty. Fotbal, volejbal, nohejbal i vybíjená.