Mobilní minidomky

Žádné starosti

V současné době starostí je čím dál tím víc, tak proč si je ještě přidávat například tím, že na váš oblíbený pozemek nedostanete stavební povolení. Výhodou je, že mobilní dům ho nepotřebuje. Či se nemůžete rozhodnout jaký materiál použít či nemáte stavební dozor a jiné další věci? Stoprocentně se na malé mobilní domečky podívejte. Už totiž není doba, kdy byl k dostání, jen mobilheim ze zahraničí. Pěkný dřevěný minidomek má své osobité kouzlo. Výhodou je totiž i to, že není potřeba žádných složitých konstrukcí, jako je tomu u velkých staveb.

dřevěný domek

Jsou atraktivní

Mini mobilní domky jsou velmi útulné. Pokud půjde o šikovného architekta, tak tomu nebude dělat problém, vše potřebné naskládat do 20m² a to je přímo skvělé. V současné době se už využívají i celoročně, nejen kvůli finanční dostupnosti, ale i že jsou bezstarostné. Více se využívají jako rekreační objekty či jako kanceláře. Výhodou je, že minidomky nenarušují krásu krajiny, tudíž ho můžete postavit kdekoliv.

Efektivita

Jelikož má minidomek malý prostor, dobrou izolaci a kvalitně promyšlené vnitřní uspořádaní, proto nestojí tolik na provoz. Vnitřní prostor si rychle vytopíte pomocí kamen a elektřina se dá snížit pomocí úsporných spotřebičů a tak dále. Na mini domek není potřeba Průkaz energetické náročnosti.

malé chatičky

Samostatnost

Na trhu je nabízeno mnoho variant samostatných domečků. Pořizovací cena je daleko větší, ale i tato nabídka vás může zaujmout. Používá se sluneční energie, voda z vrtu, šedá voda, kořenová čistírna a spoustu dalších vychytávek.

Nevýhody

I mobilní minidomky mají svoje nevýhody, určitě by se neměli stavět tam, kde hrozí živelné pohromy, jako jsou například povodně. Nejde totiž o klasickou stavbu, která potřebuje stavební povolení. Což znamená, že nemůžete mít v mobilním minidomku nahlášené trvalé bydliště a chtít ho financovat klasickou hypotékou.