Nádherný kousek Francie i u vás doma

Provence je historický kraj, který najdeme v jihovýchodní Francii. Je to jedna z nejkrásnějších a nejatraktivnějších oblastí Francie. Tento kraj je vyznačován zejména levandulí, a víte proč? Protože, Provence je krajina posetá levandulovými poli a ta vůně, která všude vane. Je to opravdu pohádkový kraj, kde nalezneme také, úrodné vinice, přírodní parky zkrátka nádhera až tedy na občasný studený vítr, který se objevuje až 100 dní v roce.
Eiffelova věž
Už chápete, proč je promítána levandule v tomto stylu? Dalším hlavním rysem je venkov, který se vyznačuje květiny, dřevem i kamenem. Zkrátka vše, co značí přírodní materiál, lehkost.
6 typů, jak si vytvořit Provence u vás doma
1. Světlé přírodní barvy.
Nejoblíbenější a nejvíce používaná barva je bílá, ale můžete zvolit i světle fialovou – modrou (značí barvu levandule).
2. Dřevo, přírodní dekorace.
Dřevo je zejména promítáno v nábytku (například dřevěné židle, stůl). Nenechejte se zmást vzhledem, většina nábytku se tváří, jako by již byla opotřebovaná, ale není tomu tak, samozřejmě můžeme použit i starý nábytek a nikdo nerozezná, zda je to nový anebo starý, protože Provence styl je tak trochu Vintage styl.
sáček s levandulí
3. Romantické vzory.
Kdo by neměl rád romantiku? Květinové, romantické doplňky, dodají nádhernou atmosféru.
4. Není nepořádek jako nepořádek
V tomto stylu se kuchyňské nádobí neuklízí do skříní, ale je vystaveno venku. Pokud zavzpomínáte na dětství, určitě se vám i vybaví, že vaši rodiče, či prarodiče měli polici a v ní vystavený porcelán venku, tedy alespoň na venkově. Dnes je tento styl již vylepšen a speciálně se dělají i police na zavěšení kuchyňského nádobí. Není na škodu, mít vystavené i kořenky.
5. Bylinky, květiny, rostliny.
Byli jste někdy v Itálii? Ne? Ale na venkově jste určitě byli. Významné jsou bylinky v květináči, nebo jakékoliv rostliny v květináčích. Pokud nemáte cit pro květiny, můžete koupit umělou, dnes jsou vyráběné, tak že nikdo nepozná rozdíl. Tip: Sušená levandule zavěšená někde v kuchyni je taky top!
plantáž s levandulí
6. Vyšisované, oprýskané barvy (tak trochu retro)
Barvy vypadají jako oprýskané, či vyšisované i když tomu tak není, ale i o tom je styl Provence.
Líbí se vám Provence? Moderní venkovský styl pro každého, kdo má rád Itálii.