Spotřeba

Nemůžeme říct, že by byl někdo, kdo by se nikdy v životě nezeptal, na otázku za kolik to teda jede, nebo jaká je spotřeba paliva na sto ujetých kilometrů. Ať už kupujete nový vůz nebo se zeptáte kamaráda, který se zrovna chlubí v hospodě u piva, že pořídil nový automobil, tato slovo určitě zazní.
Češi jsou národ, kde většina lidí bývá považována za škudlili, neboli šetřílky, aby taky ne, neříká se nadarmo, kdo šetří má za tři. Nebude si nic nalhávat, pokud se rozhodnete pořídit nový vůz, dost z nás se dívá na to, abychom nenechali v autě výplatu, bez ohledu na to, zda kupujete auto v benzínu či v naftovém motoru.pohonné hmoty.jpg

Když zavítáte do prodejny automobilů, ať už ke známým prodejcům jako je AAA Auto, Auto ESA, nebo soukromým prodejcům, nebojte se zeptat na všechny důležité otázky, které chcete o daném voze vědět. Zaměstnanci, kteří Vám auto předvádějí, jsou tam přece jenom od toho, aby Vám ve všech ohledech vyhověli.

Nejčastěji kladenými otázky jsou jaký je rok výroby auta, odkud auto pochází, zda se opravy dělali v autorizovaných servisech, či dokonce kolikátým budu majitelem. Otázku kolik je najetých kilometrů a kolik auto spálí pohonných hmot na sto kilometrové vzdálenosti nehledě.
Musíme rozlišit také to, zda žijete sám, nebo živíte 5 člennou rodinu. Samozřejmě, že pokud nemáte starosti se splátkou hypotéky a živením 5 hladových krků, můžete si dovolit automobil, který má větší spotřebu paliva. Naopak pokud Vás doma čeká velká rodina, kterou spojují také velké náklady, vždy sáhnete po koupi automobilu, který bude mít takovou spotřebu, aby výrazně nezatěžoval rodinný rozpočet.čepovací stojan.jpg

Otázku spotřeby z velká části také ovlivňuje to, jaká je zrovna situace na trhu. Ta velkou součásti ovlivňuje cenu pohonných hmot a to buď směrem dolu, nebo směrem nahoru.
Ať už se při své koupi rozhodnete pro větší spotřebu či menší, určitě Vám přeji to, aby Vám automobil posloužil co nejdéle a to bez jakýchkoliv větších oprav.