Jak funkčně zařídit malou chodbu?

Malé prostory bývají velmi komplikované, při zařizování nábytku musíme bojovat doslova o každý centimetr a ne každý má dostatek financí na nábytek vyrobený na míru. Pokud už schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-schody samo o sobě tvoří dominantní prvek, je jen těžké upozornit na prvky, které se nachází i na chodbě nebo vstupní hale. Je tedy velmi složité vymyslet takové dekorace, které celý prostor zútulní a dodají studené a neútulné chodbě alespoň náznak domova. Ovšem i úzká a tmavá nudle, které s oblibou řada lidí nazývá chodbou, se dá vytvořit reprezentativní prostor. Je potřeba si uvědomit, že je to mnohdy právě chodba, co z našeho domova návštěvy uvidí. Je proto i v našem zájmu, aby působila vkusně a útulně. Jak ale na to?

tmavá chodba

Dejte prostor své tvůrčí fantazii

Právě malé a úzké prostory představují mnohdy pro designéry a architekty tu největší výzvu. Proč si na toto povolání alespoň na chvilku nezahrát při realizaci vlastní chodby. Je nasnadě, že chodba, která už je sama o sobě úzká a její prostor stačí sotva na otočení, nebudeme dále zatěžovat nábytkem. Je potřeba improvizovat, k tomu nám poslouží hlavně stěny předsíně, které představují dostatek plochy k využití. Nástěnné poličky, moderní věšáky dokáží uživatelům bytu poskytnout dostatek místa pro uložení svršků, klíčů, kabelek a další nezbytností a zároveň nezabrat téměř žádné místo. Na boty se pak vyplatí zainvestovat do botníku, neboť jeho hloubka není nikterak velká a na chodbu se pohodlně vměstná.

vstupní prostor

Osvětlení dokáže zázraky

Ano, je to tak. Osvětlení dokáže s každým interiérem doslova zázraky. Dlouhé a úzké chodbě, které navíc dominují vysoké stropy, bude slušet závěsné osvětlení, a to hned několik. Ty by spolu měly vzájemně korespondovat a vytvářet jeden harmonický celek. Řada chodeb nedisponuje přirozeným osvětlením, dnešní moderní osvětlení ho však dokáže plně nahradit.