Stěhování v Praze nemusí být jen ve dne

Stěhovací firma s potřebnými zkušenostmi a vybavením vás dokáže nejen přestěhovat, ale odveze i nepotřebné věci na sběrné stanoviště. Zároveň vám může zajistit rozmontování nábytku, instalaci spotřebičů, lustrů, garnýží a různých předmětů v domácnosti. Může vypomáhat i s balením věcí a zabezpečením spotřebičů a samozřejmě i vhodně poradit. Zároveň vás na vyžádání řada firem přestěhuje i v nočních hodinách.

kočka v krabici

Zkuste to v noci

Některé stěhovací firmy nabízí i noční stěhování, záleží vždy na vzájemné domluvě. Je totiž mnoho lidí, kteří jsou zvyklí pracovat v noci a tento režim jim vyhovuje více, anebo to má i jiné důvody, např. se chtějí přestěhovat tak, aby o tom co nejméně lidí v okolí vědělo. Musíte sice počítat s vyšším příplatkem, ale má to své výhody:

V noci je více klidu – a jestliže stěhovací firmě asistujete a říkáte, kam která krabice či nábytek má přijít, je práce v noci v tomto ohledu snazší. Nebudete totiž rozptylováni vašim okolím, jde o psychologický efekt, kdy je venku tma a váš zrak se zaměřuje jen na to podstatné – osvětlené umělými svítidly.

papírová krabice

Na poklidné noční stěhování mají svůj vliv i hormony, většina těch stresových se totiž vyplavuje v průběhu dne, hlavně dopoledne, zatímco večer a v noci jsme klidnější. Neměli bychom to však přehánět s kávou, která stresové hormony vyplavuje, ale raději si dopřát nějakou zdravou svačinu, třeba celozrnnou bagetu a zelný salát, anebo salát z čerstvé červené řepy.

V noci je minimální provoz na silnicích – nehrozí dálniční kolony a zácpy, a tak se tím může i výrazně zkrátit čas celého stěhování Praha. V noci je také menší pravděpodobnost střetu s jiným vozidlem a tím pádem vážné dopravní nehody.

V noci většina lidí spí – a říká se, že v noci lidi tolik „neblbnou“. Zdá se to jako hloupost, ale spící negativně naladěný člověk je v podstatě v tu chvíli neškodný, takže vám nebude vstupovat do cesty a dělat problémy, což známe u některých sousedů a lidí v blízkém okolí.